Silikon Dudak Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silikon Dudak Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?
21 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 72 kez okundu.

Yüze bakıldığında dikkat çeken ilk noktalardan biri dudaklardır. Dudaklarınız ince ve sönükse basit bir işlemle hacim kazandırabilirsiniz. Bunun yanında dolgunlaşan dudaklarınızla uzun süre çok daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Silikonlu dudaklar için halk arasında pek çok efsane yayılmış durumdadır. Nitekim ameliyata girmeden önce hemen herkesi dinlemeye kalkarsanız gözünü korkutup, yanlış bilgiler vereceklerine emin olabilirsiniz. Bu nedenle doktorunuzdan kesin bilgiler almaya özen göstermelisiniz.

Silikon Dudak Nedir?

Silikon dudak, dudakların ameliyatla permalip kullanılarak dolgun hale getirilmiş versiyonudur. Permalip kullanılarak dudakların daha hacimli ve kalın görünmesini sağlayan işlem silikon dudak elde edilmesini sağlamaktadır. Bilinenin aksine silikon dudak sahibi olmak zorlu bir durum değildir. Dudaklara yerleştirilen permaliple dudağın daha güzel bir görünüm kazanması amaçlanmaktadır. Silikon dudağın pek çok avantajı olduğu gibi dikkat edilmesi gereken noktaları da bulunmaktadır.

Silikon Dudak Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silikon dudak yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ne istediğinize karar vermenizdir. Ne istediğinizi bilirseniz dudağınızın şeklinden pişmanlık duymazsınız. Her doktorun kendine özgü tarzı olduğunu unutmamalı, son teknolojinin kullanıldığından emin olmalısınız. Ameliyat alternatiflerinizi dinlemeli özellikle hangi enjeksiyon türünün kullanıldığını aklınızdan çıkarmamalısınız. Doktorunuzun kaliteli olduğundan emin olduktan sonra istediğiniz dudağa kavuşmanız yalnızca 15 dakikalık bir işlemdir.

Dolgu sonrasında ortaya çıkan morarmalar sizi korkutmamalıdır ancak 7 gün içerisinde sönme ve geçme durumu yoksa muhakkak doktora gösterilmelidir. İyileşme sürecinde herhangi bir aksilik baş gösterdiğinde zaman kaybetmeden muayene edilmelidir.

Dudağa Silikon Enjekte Etmenin Yan Etkileri Nelerdir?

Silikonlu dudak, dışarıdan bakıldığında son derece estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Ne var ki kişinin bu görüntüyü elde etmesi profesyonel bir doktoru seçmesiyle doğrudan ilişkilidir. Dudağa eklenen permalip bu noktada oldukça önemlidir. Kişinin alerjik reaksiyonla dudağının zarar görmesi yüksek ihtimaldir. Ayrıca permalipte kayma, gerektiği gibi oturmama durumları da ortaya çıkabilmektedir.  Bu gibi durumların oluşması çok nadir olsa da ihtimallere karşı doktorunuzdan fikir almaya özen göstermelisiniz. Dudak kalınlaştırma ameliyatı hakkında detaylı bilgileri size buradaki yazımızda bahsetmiştik.

Bilinenin aksine permalip silikonlu dudaklarda herhangi bir patlama, sıvı sızdırma gibi durumlar yoktur.

Etiketler:

Silikon Dudak Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir? Konusuna 4 Yorum Yapıldı
  1. Ece Durukan dedi ki:

    Silikon dudak yaptırma kararı aldım ama etrafımdaki kişilerin çok çeşitli tepkiler göstermesi beni kararsız kılıyor, güvenilir operatörler arıyorum umarım kısa zamanda bu konuyu halledebilirim.

  2. Elvan Köse dedi ki:

    Bu silikon dudaklar tam olarak nasıl bir şey acaba ben yaptırmak istiyorum fakat doktorların ilgisiz cevapları beni biraz kasıyor bir de medyada çıkan bazı kişileri gördüm iyice soğudum.